Menu Zamknij

Malowanie elewacji Częstochowa

Malowanie elewacji, Częstochowa Warszawa każda elewacja po kilkunastu latach szarzeje, blaknie. Możemy odświeżyć jej wygląd specjalnymi farbami do malowania elewacji Tynki silikonowe.
Podstawowym warunkiem by można było malować jest ocena starej elewacji czy nie posiada uszkodzeń odklejeń, rys, zielonego nalotu. Gdy uszkodzeń jest mało wystarczy je naprawić i zagruntować powierzchnię przed malowaniem.

Tynki silikonowe Częstochowa

Elewacje silikonowe Częstochowa Warszawa to rodzaj wykończenia elewacyjnego wykonanego z tzw. tynków silikonowych. Są one popularne ze względu na swoje liczne zalety.

Malowanie elewacji Elastyczność i Odporność na Pęknięcia

Tynki silikonowe są elastyczne, co sprawia, że są bardziej odporne na pęknięcia w wyniku zmian temperatury lub osiadania budynku. Elewacje silikonowe są odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, mrozy czy promieniowanie UV. Dzięki temu utrzymują swój wygląd przez długi czas.

Paroprzepuszczalność

Tynki silikonowe Warszawa są paroprzepuszczalne, co oznacza, że umożliwiają odprowadzanie pary wodnej z wnętrza budynku, co pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności.

Jeśli zniszczeń jest dużo można dodatkowo po zagruntowaniu ścian nałożyć na całą ich powierzchnię tynk cienkowarstwowy. Sprawi to, że elewacja będzie miała jednakową fakturę, a farba utworzy jednolitą powłokę.
Farbę elewacyjną dobiera się zależnie od rodzaju podłoża. Dlatego przed jej zakupem trzeba wiedzieć, jaki jest rodzaj tynku i jaką farbą był pomalowany. Częstochowa Warszawa


Farby elewacyjne są: odporne na temperatury, wilgoć, opady, zanieczyszczenia powietrza.

Malowanie elewacji koszty

Chociaż początkowe koszty zastosowania elewacji silikonowej mogą być nieco wyższe niż tradycyjnych tynków, długoterminowe korzyści w postaci mniejszych kosztów konserwacji i dłuższej trwałości mogą zrekompensować te wydatki.