Menu Zamknij

Mozaiki sklep

Mozaiki są idealnym dopełnieniem, elementem dekoracyjnym do Twojej kuchni czy łazienki. Mozaikę możemy stosować zarówno na podłogę jak i ścianie, do obudowy wanny czy pod prysznicem.

Mozaiki Częstochowa

Mozaiki to dekoracyjne elementy składające się z małych kawałków materiału (często szkła, ceramiki, kamienia lub metalu), które są układane na powierzchni w celu utworzenia wzoru lub obrazu. Płytki są natomiast płaskimi, twardymi elementami, które są zazwyczaj wykonane z ceramiki, kamienia lub szkła i służą jako wykończenie powierzchni, zwłaszcza w łazienkach, kuchniach i innych pomieszczeniach.
sklep z mozaikami w Częstochowie

Do głównych typów mozaiki możemy zaliczyć: szklane, drewniane, metalowe, porcelanowe, kamienne. Najbardziej popularną jest mozaika szklana i ceramiczna.

Mozaiki występują w różnych kształtach i kolorach.

Nie kładziemy jej na całej ścianie tylko na jakimś jej kawałku, pasku gdyż jest to ozdoba, która ma przyciągnąć wzrok a nie przytłoczyć. Dodatkowo można za pomocą mozaiki wykończyć trudno dostępne miejsca.

Możemy ozdobić zabudowę okrągłej wanny (czego nie da się wykonać płytkami), półkoliste ścianki dzielące przestrzeń, obudowę dowolnych półek, lustra czy innych elementów wnętrza.

Układanie mozaiki jest proste dzięki umieszczeniu jej przez producentów na specjalnej siatce co stworzyło gotowe bloki, dostępne w różnych rozmiarach.